Wyświetlanie 1–21 z 147 wyników
Akrylowe Klocki
375,01 złBeczka SI
679,00 złBocianie Gniazdo Zielone
504,90 złClimb System Zestaw Podstawowy
2 998,94 złClimb System Zestaw Rozbudowany
4 500,00 złClimb System Zestaw Rozbudowany + Zjeżdżalnia Rolkowa
6 599,00 złDeska Rotacyjna Sztuczna Skóra
515,00 złDeskorolka Duża Sztuczna Skóra
309,00 złDeskorolka Okrągła Sztuczna Skóra
340,00 złDeskorolka Standard Sztuczna Skóra
279,00 złDrabinka Prosta Deluxe
1 299,00 złDrewniane Klocki – Kamienie
179,00 złDrewniane Klocki – Kamienie Rzeczne
179,00 złDrewniane Klocki Sensoryczne 8 Szt.
108,90 złDyski Dotykowe
149,00 złDyski Sensoryczne. Duży Zestaw
729,00 złDyski Sensoryczne. Mały Zestaw 1
405,00 złDyski Sensoryczne. Mały Zestaw 2
389,00 złElastyczna Fasolka
71,00 złFakturowe Pokrowce Do Piłek Z Kuleczkami
141,00 złGrzybek SI skóra sztuczna
579,00 złPomoce sensoryczne to narzędzia do stymulowania dziecka w zdolnościach poznawczych oraz rozwojowych. Mogą one stanowić różnego rodzaju akcesoria do prowadzenia terapii z dzieckiem. Zwykle koncentrują się na obranym typie bodźców i zmysłów.
Pomoce sensoryczne są zaprojektowane w taki sposób, żeby jak najskuteczniej zatrzymać uwagę dziecka i zaangażować je w proces obcowania z przedmiotem. Są one przygotowane w atrakcyjnej formie, aby łączyć naukę z zabawą.
Główną atrakcją, w zależności od rodzaju pomocy sensorycznej, mogą być efekty dźwiękowe, świetlne, dotykowe czy węchowe. Ponadto w zajęciach terapii sensorycznej stosuje się też akcesoria do rozwoju aktywności ruchowej dziecka.
Pomoce do integracji sensorycznej mogą obejmować następujące grupy przedmiotów i akcesoriów:
Do prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka niezmiernie istotne są trzy pierwsze lata jego życia. Brak odpowiedniej ilości bodźców może zahamować prawidłowe reakcje i utrudnić dalszy rozwój. Początek integracji sensorycznej ma miejsce już w okresie życia płodowego, jednak to właśnie pierwsze trzy lata są decydujące.
Gdy u kilkulatka rodzice zaobserwują jakiekolwiek problemy w jego funkcjonowaniu czy zachowaniu, powinni wybrać się do centrum integracji sensorycznej. Objawy skłaniające do niepokoju i szukania dalszej pomocy to: przewrażliwienie na zbyt głośną muzykę, światło czy aromaty. Z kolei dzieci z podwrażliwością mogą wykazywać zupełnie odwrotne symptomy, poszukując i domagając się dodatkowej stymulacji zmysłów w poczuciu, że mają jej zbyt mało. Warto sprawdzić, czy wszystkie narządy odbierające zmysły u dziecka rozwijają się prawidłowo. Zaburzenia SI często dotykają dzieci z niedosłuchem czy problemami z widzeniem.
Podstawowym zadaniem integracji sensorycznej jest wspieranie dziecka w należytym odbieraniu sygnałów, jakich dostarcza mu najbliższe otoczenie. Zajęcia z wykorzystaniem odpowiednich pomocy moją pozytywny wpływ na układ nerwowy malucha, a także na koordynację ruchową, rozwój narządu wzroku, słuchu, dotyku i mowy.
Różnego typu ćwiczenia sensoryczne opracowane przez specjalistów SI uczą dziecko, jak właściwie interpretować sytuacje dnia codziennego i adekwatnie na nie reagować. Zajęcia integracji sensorycznej i pomoce SI pozwalają starszym dzieciom poradzić sobie z dotychczasowymi trudnościami w nauce, nawiązywać relacje interpersonalne z rówieśnikami, a także poprawić poczucie własnej wartości.